Viete kedy je čas na nový web?

Viete kedy je čas na nový web?

  • Autor easyreklama
  • 25. decembra 2020
  • 0 Komentárov
  • E-shopy, Grafika, Reklama, Webové stránky

Kedy je správny čas na to, aby ste váš web zmodernizovali, sprehľadnili či zjednodušili jeho ovládanie? Pohrávate sa s myšlienkou redizajnu vášho webu, no nie ste si istí?

Váš web vyzerá staro.

Prvé, čo zákazník pri záujme o vaše produkty uvidí, je váš web. A prvý dojem je skutočne dôležitý. Ak sa vaša stránka načíta rýchlo a zákazník takmer okamžite uvidí vkusnú, prehľadnú stránku a nájde hneď to, čo potrebuje, je dosť pravdepodobné, že si ju rád prezrie a v najlepšom prípade urobí hneď objednávku.

Ak sa však vaša webstránka načítava pol hodiny a keď sa už (tí najtrpezlivejší) zákazníci konečne dostanú na váš web, ktorý na nich kričí „zabudli sme sa niekde v rokoch, keď sa s CMS a hostingom iba začínalo,“ je dosť pravdepodobné, že vás vypnú skôr, než stihnete povedať „ahoj.“ Takýto web skutočne nepôsobí seriózne. Môžete mať produkt akýkoľvek skvelý, zákazník váš web opustí aj tak.

Máte responzívny web? Nie? Zmeňte to.

Aby sme však neboli len kritickí, povieme, že vám rozumieme. Celé tie roky ste budovali vašu značku, budovali podporu predaja vašich produktov, ku čomu všetkému bolo nevyhnutné založiť si web. Lenže aj o ten, rovnako ako o váš obchod celkovo, sa treba starať. Roky plynú a vy zrazu zistíte, že váš web vyzerá naozaj nevábivo.

Veľkou chybou je navyše aj to, ak váš web nie je responzívny, a teda nie je optimalizovaný pre mobilné zariadenia. Približovanie a odďaľovanie stránky, scrollovanie hore-dolu, doprava a doľava, je v dnešnej dobe samozrejmosť.

Je váš web neprehľadný a nefunkčný? Čas na redizajn webu.

Jedným zo základných znakov a funkcií webstránky je rýchlo a jednoducho nájsť informácie, ktoré hľadáte. Máte pocit, že je váš web neprehľadný? Zákazník tam blúdi dlhé minúty a aj tak sa nevie zorientovať? Je viac než isté, že vašu stránku rýchlo opustí. Tu je načase pochopiť zvyky a správanie zákazníka na vašom webe a to, čo potrebuje a chce nájsť.

Starý, nemoderný, nepekný dizajn, pomalé načítanie stránky, dizajn vášho webu nekomunikuje to, čo vaša marketingová stratégia, web nejde zobraziť pre mobily, zákazník nevie nájsť to, čo potrebuje – tieto všetky body znamenajú jediné: Je čas na redizajn vášho webu.

Nový dizajn nepoteší len vaše oko, ale aj oči vašich stálych aj nových zákazníkov, navyše, budú mať pocit, že vám na nich skutočne záleží. Inovujete, modernizujete, upratujete váš web a ten sa zrazu stáva nielen, že krajší, modernejší či dokonca rýchlejší, no prehľadnejší či obohatený a nové sekcie a podstránky.

Kedy stačí len čiastočná prerábka?

Je fajn mať moderný a nový web, prispôsobený vždy aktuálnej dobe či situácii. Avšak, trendy v dizajne či v online prvkoch sa menia tak rýchlo, že by ste potom váš web museli redizajnovať takmer nonstop. Odporúčame vám preto váš web optimalizovať a redizajnovať tak, aby bol nadčasový, vkusný, no hlavne prehľadný a funkčný a najmä tak často, ako to považujete za vhodné, či už každého pol roka alebo raz ročne.

Ak plánujete pridávať novinky, alebo vytvoriť novú podstránku či pridať blog, neznamená to nevyhnutne kompletný redizajn webu. Ak máte nápad na podstránku typu blog alebo iné, vytvorte ju hneď. Začnite písať, pridávajte fotky, nemusíte čakať na to, kedy sa váš web bude kompletne prerábať.

Nie ste si istí? Opýtajte sa nás, radi vám pomôžeme.

Niekedy zas naopak, ak máte priveľa nových nápadov alebo potrebujete odstrániť problém, ktorý na vašom webe robí neplechu a výrazne znižuje výsledky a čísla predaja, nastáva čas na kompletný redizajn. Preto si treba vždy poriadne rozmyslieť, čo všetko treba prerobiť a podľa toho sa rozhodnúť, či využijete komplet prerobenie webu alebo len čiastočnú úpravu. Nezabudnite ani na testovanie jednotlivých tlačidiel a používateľského rozhrania.  

Ak si ani po prečítaní tohto článku nie ste 100% istí, či váš web potrebuje redizajn, ktorý by mu skutočne pomohol, neváhajte nás kontaktovať. Radi sa na váš web pozrieme a poradíme vám. Spoločne nájdeme riešenie pre vašu spokojnosť.

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old. Richard McClintock, a Latin professor at Hampden-Sydney College in Virginia, looked up one of the more obscure Latin words, consectetur, from a Lorem Ipsum passage, and going through the cites of the word in classical literature, discovered the undoubtable source. Lorem Ipsum comes from sections 1.10.32 and 1.10.33 of “de Finibus Bonorum et Malorum” (The Extremes of Good and Evil) by Cicero, written in 45 BC. This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during the Renaissance. The first line of Lorem Ipsum, “Lorem ipsum dolor sit amet..”, comes from a line in section 1.10.32.

The standard chunk of Lorem Ipsum used since the 1500s is reproduced below for those interested. Sections 1.10.32 and 1.10.33 from “de Finibus Bonorum et Malorum” by Cicero are also reproduced in their exact original form, accompanied by English versions from the 1914 translation by H. Rackham.

 

0 Komentárov

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *